Jak se dařilo trhům nejen v červnu 2023

4. červenec 2023

Jak se dařilo trhům nejen v červnu 2023Jak se dařilo trhům nejen v červnu 2023


Podcast si můžete poslechnout na svých oblíbených platformách:

Nebo na našem YouTube viz níže:

Úvod
Dobrý den, u mikrofonu David Kopecký, vítejte u dalšího dílu podcastu Nekonečná renta.

Dnes se podíváme na shrnutí vývoje na trzích tentokrát za červen, ale nejen za červen, ale i za období od začátku roku, za poslední rok a potom i za delší období tří, pěti nebo u některých aktiv i za 10 let.

Tabulku se všemi daty, o kterých budu hovořit, najdete na stránkách této epizody a odkaz přikládám v popisku podcastu.

Trhy_červen2023.png

Letošní více než 13% nárůst indexu S&P 500, který je způsoben faktory, jako je mírná inflace a pokrok v oblasti umělé inteligence, výrazně zdražil americké akcie (navzdory propadu z tohoto týdne), které by tak mohly být náchylnější k poklesům. Současné ocenění indexu S&P 500 výrazně přesahuje jeho historický průměr, což často předznamenává turbulentní výkonnost trhu. 

Federální rezervní systém dle očekávání ve středu hlasoval pro ponechání úrokových sazeb beze změny, ale signalizoval, že zvýšení by mohlo být příští měsíc ve hře, pokud se ekonomika a inflace více neochladí. Ve výhledu sice Fed naznačil, že do konce letošního roku se úroky pravděpodobně zvýší ještě o půl procentního bodu

Evropská centrální banka ve čtvrtek zvýšila podle očekávání základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na čtyři procenta. Rada guvernérů rozhodla o zvýšení úroků poosmé v řadě a naznačila možnost dalšího zpřísnění měnové politiky, kterým se snaží vrátit inflaci ke stanovenému dvouprocentnímu cíli.

Oživení na kryptoměnovém trhu, které začalo minulý týden, tento týden dosáhlo svého vrcholu, když se na trzích nadále odrážela bombastická zpráva o tom, že největší světový správce aktiv, společnost BlackRock, podal u Komise pro cenné papíry (SEC) žádost o vytvoření bitcoinového ETF.

Ropa - Strach z vyšších sazeb a s tím spojené zpomalení ekonomické aktivity vytváří tlak na ropnou oblast. Vyšší sazby také zvyšují náklady na přepravu, což zdražuje vše od skladování ropy až po její přepravu.


Závěr
Pokud uvažujete o investování a budete se cítit jistější, když k sobě budete mít člověka, který vám poradí, tak se na nás samozřejmě můžete obrátit.

Stačí jít na náš web kopecky-advisory.cz, vpravo nahoře si požádat o 30 minutovou konzultaci zdarma a já se vám velmi rád budu věnovat.

Dále pak na našem webu najdete sekci e-booků, kde si můžete stáhnout e-book pro podnikatele a majitele firem nebo e-book s návodem, jak v 9 krocích dosáhnout finanční svobody. Po stažení e-booku obdržíte vždy i něco navíc, ale to už se nechte překvapit.  https://www.kopecky-advisory.cz/e-book/

Pokud se Vám tento podcast líbí, budu rád, když jej na svých platformách ohodnotíte a když si jej přidáte do sledování nebo se přihlásíte k odběru.

Odkaz na stažení e-booku a také ostatní zmiňované odkazy najdete v popisku podcastu. 

Děkuji Vám za pozornost a brzy opět na slyšenou.Zdroj:

Konzultace zdarma

Vyplňte formulář níže a získáte 30 minut zdarma pro zodpovězení Vašich dotazů.