📈 Investiční blog

Novinky ze světa investic

Warren Buffet - sázka na aktivní či pasivní investování

Je lepší investovat aktivně, tzn. snažit se hledat takové firmy, které budou lepší než průměr a nebo je lepší vzít konkrétní index a pouze kopírovat jeho hodnotu? Spor o aktivní nebo pasivní přístup je starý jako investování samo.

Přidaná hodnota placeného investičního poradenství

Analýzou přidané hodnoty poradce při správě investic se pravidelně zabývá společnost Vanguard, která je druhým největším správcem aktiv na světě, hned po společnosti BlackRock.

Je lepší investovat racionálně nebo dle emocí?

Pro zajištění dosažení vašich cílů je nutné udržovat disciplínu. Je třeba vyhýbat se rozhodování na základě emocí namísto logiky. Je dobré se na věci dívat s nadhledem, situaci vnímat jako celek a nespěchat ke konkrétním závěrům. Tímto základním principem se snažíme v rámci našich investičních portfolií a při finančním plánování v naší společnosti řídit.

ČEZ - je vhodné jej mít v portfoliu?

Uvažujete o koupi akcií ČEZ nebo je již máte ve svém portfoliu? Je vůbec dobré ČEZ vlastnit?

5 mentálních triků, díky nimž se vám bude dařit finančně lépe

Ať už jde o převod peněz na spořicí účet nebo splácení dluhu, správná finanční rozhodnutí mohou být v rozporu s vašimi nejzákladnějšími lidskými instinkty, tvrdí odborníci, kteří studují, jak mozek reaguje na peníze.

6 kroků k finanční svobodě

Finanční svoboda je cíl, který by rád dosáhl každý. K tomu, aby se Vám to povedlo stačí realizovat následující kroky: 1. Utraťte méně než...