🎙 Podcast Nekonečná renta

Svět investování a vše kolem něj. Jak si zajistit vlastní nekonečnou rentu nezávislou na Vaší firmě, Vašem zaměstnání či podnikání.

Pokud chcete, aby Vám nic neuteklo, tak se můžete přihlásit k odběru našeho newsletteru.

Podcast si můžete poslechnout na svých oblíbených platformách:

Chci rentu za 15 let. Jak na to?

Chcete za 15 let čerpat rentu? V podcastu jsem shrnul konkrétní postup, jak toho dosáhnout. Jakou rentu je možné čerpat již za 10 let a jakou za 20 let? Je zajištění renty reálné pro každého?

Ropný šok? Srovnání současnosti s historií.

Jak se vyvíjela cena ropy v historii? Zažili jsme již někdy takovýto růst cen ropy? Jaké ropné šoky proběhly v historii a co je způsobilo? Může to mít pro nás nějaký pozitivní dopad?

České akcie a fondy

Investovat do českých akcií či fondů? Co znamená home bias? Rozdíl výkonnosti českých a světových akcií za 5 a 12 let. Výhody či nevýhody investice do lokálních akcií či fondů.

Investovat v korunách nebo v cizí měně?

Zajišťovat do korun či nikoliv? Proč se v mnoha případech vyplatí investovat v cizích měnách? Jaká rizika chráníme investicí v cizích měnách? Je dolar bezpečný přístav? Jak se dařilo dolaru za posledních 10 let ve srovnání s ostatními měnami? Do jakých měn investujeme v rámci celosvětové diverzifikace?

Obava investovat. Nemám vše prodat?

Jak se zachovat v současné situaci konfliktu na Ukrajině? Když hrozí jaderná válka nebude to mít negativní vliv na investice, neměl bych raději vše prodat? Nebude nyní lepší raději vše převést do hotovosti? Neměl bych raději směnit peníze do dolaru nebo eura, když koruna nyní oslabuje? Nebo co bychom měli nyní v portfoliu změnit?

Není už čas vyměnit ETF za aktivně řízené fondy?

Aktivní správci uvádí, že nyní je jejich čas a budou nyní úspěšnější než kopírování indexů. Bude tomu skutečně tak? Proč portfolio manažeři často prodávají vítěze a nakupují poražené? Vítězí dlouhodobě aktivní nebo pasivní správa?