🎙 Podcast Nekonečná renta

Svět investování a vše kolem něj. Jak si zajistit vlastní nekonečnou rentu nezávislou na Vaší firmě, Vašem zaměstnání či podnikání.

Pokud chcete, aby Vám nic neuteklo, tak se můžete přihlásit k odběru našeho newsletteru.

Podcast si můžete poslechnout na svých oblíbených platformách:

Inflace ve výši 20%? To není zas tak moc.

Je inflace ve výši 20% vysoká? Záleží, s čím takovou inflaci srovnáváme. Historicky byla v různých zemích inflace mnoho násobně vyšší. Dále se v podcastu dozvíte, jak takovou inflaci překonat.

Čeká nás období nižších výnosů? Je investice do S&P 500 řešení?

Budou to mít v brzké době finanční aktiva složitější? Pokud ano, jak se proti tomu bránit. Může pomoci správná diverzifikace? Vyplatí se investice do indexu S&P 500?

Zdroj: https://awealthofcommonsense.com/2022/06/what-if-this-is-a-big-regime-shift-in-the-markets/

Jak investovat při poklesech. Funguje pravidelná investice?

Jak investovat při kolísání a poklesu trhů. Strategie investování pro medvědí trh. Dařilo se pravidelné investici v nejhorším období amerického akciového trhu? Unikátní možnost jak začít investovat.

Lze překonat inflaci bez investičního plánu?

K překonání inflace je třeba investovat. To je určitě pravda. Ale stačí pouze volné prostředky vložit do investic a tedy investovat bez investičního plánu?

Co je to ETF?

Co se skrývá pod pojmem ETF? Jaká je nákladovost ETF fondů? Jaký je rozdíl mezi aktivními podílovými fondy a ETF? V čem mají ETF výhodu proti běžným podílovým fondům? Do jakých společností ETF investuje?

Investice do dluhopisů

Dluhopisy a jak se chová jejich cena při změně úrokové sazby centrální bankou. Jak do dluhopisů investovat? Investovat nyní do krátkodobých nebo dlouhodobých dluhopisů? Zařadit do portfolia výnosné firemní dluhopisy českých firem?