🎙 Podcast Nekonečná renta

Svět investování a vše kolem něj. Jak si zajistit vlastní nekonečnou rentu nezávislou na Vaší firmě, Vašem zaměstnání či podnikání.

Pokud chcete, aby Vám nic neuteklo, tak se můžete přihlásit k odběru našeho newsletteru.

Podcast si můžete poslechnout na svých oblíbených platformách:

Jak se daří portfoliu akcií a dluhopisů 60/40

Jak se dařilo v roce 2022 portfoliu 60% akcií a 40% dluhopisů? A jak v jiných letech? Vyplatí se nyní investovat do takového portfolia?

Co dělaly akcie v historii po 25% propadu?

Na podzim 2022 jsme zažili 25% propad akcií. Jak se po podobném propadu vyvíjely akcie v minulosti. Je dle historických dat nyní vhodné investovat?

Vyplatí se čekat na lepší investiční příležitost?

O co mohu přijít, pokud s investováním vyčkávám a snažím se čekat na lepší dobu k investování? Je reálné trefit dno? Není lepší počkat, až se to tzv. "přežene"?

Jsou akcie levné nebo drahé?

Podle čeho mohu poznat, zda jsou akcie levné nebo drahé? Jsou aktuálně akcie již levné a je vhodné do nich investovat? Co je to ukazatel P/E? Co je to ukazatel fair value od Morningstar? Jak zjistit férovou hodnotu akcií?

Měnová krize. Padne koruna?

Hrozí nám skutečně měnová krize, jak uvádí japonská banka Nomura? Pokud ano, jak bychom se měli zachovat? Převést prostředky do dolaru, eura nebo jiné cizí měny? Lze získat zajímavé zhodnocení na vkladech v EUR, USD apod?

Proč neinvestovat jenom do nemovitostí? Jaká je současná ztráta na nemovitostech?

Proč nemusí být nemovitosti vždy to nejlepší investicí? Víte, jakou máte na nemovitostech nyní ztrátu? Je větší, než si myslíte. Do čeho tedy investovat, aby to bylo bezpečné?