🎙 Podcast Nekonečná renta

Svět investování a vše kolem něj. Jak si zajistit vlastní nekonečnou rentu nezávislou na Vaší firmě, Vašem zaměstnání či podnikání.

Pokud chcete, aby Vám nic neuteklo, tak se můžete přihlásit k odběru našeho newsletteru.

Podcast si můžete poslechnout na svých oblíbených platformách:

Proč mohou být propady investic nižší než se uvádí v médiích?

Pokud správně nastavíte svou investici, tak váš propad bude vždy nižší, než jak se o tom píše v médiích. Správná alokace a diverzifikace zásadně pomůže zvýšení bezpečnosti investice.

Nejnebezpečnější investice

Co je vůbec tou nejnebezpečnější investicí? Prověřeno na datech za posledních 100 let. Je větším rizikem kolísání nebo něco jiného? Jak dopadly akcie či peněžní trh za období 10 či 20 let? Pomůže mi spořicí účet nebo termínovaný vklad?

Investujete jenom do nemovitostí?

Jsou nemovitosti bezpečnou investicí? Jak vypadá srovnání investice do nemovitostí a investice do akcií? V čem jsou výhody či nevýhody investice do nemovitostí a investice do akcií? Je lepší investovat raději do nemovitostí nebo do akcií?

Strategie, u které se budete těšit na propad trhů

Dle historických dat jsem analyzoval podobnou situaci jako tu současnou a jak v takové situaci funguje postupné zainvestování prostředků.
Ukazuje se, že v dobách, kdy trhy hodně kolísají nebo případně se lidé obávají propadu, tak postupné zainvestování prostředků může dosáhnout velmi zajímavých výsledků.

9 nadčasových principů Warrena Buffeta

Zajímavé principy z dopisů akcionářů společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffeta. Páteho nejbohatšího člověka světa.

Příběhy klientů: Loni v červenci jsem začal čerpat rentu

Příběh pana Tomáše, který v roce 2000 začal budovat kapitál na čerpání renty. Vše počítáno v reálných hodnotách, tzn. včetně předpokládané a nakonec i skutečné inflace. Výpočet obsahuje i reálnou nákladovost investování.