🎙 Podcast Nekonečná renta

Svět investování a vše kolem něj. Jak si zajistit vlastní nekonečnou rentu nezávislou na Vaší firmě, Vašem zaměstnání či podnikání.

Pokud chcete, aby Vám nic neuteklo, tak se můžete přihlásit k odběru našeho newsletteru.

Podcast si můžete poslechnout na svých oblíbených platformách:

Překonat inflaci za každou cenu

Jaké mám šance na překonání inflace? Jakou část peněz investovat? Je něco lepší než spořicí účet či termínovaný vklad?

Rusko-ukrajinský konflikt. Mám se obávat investovat?

Hrozí válka mezi Ruskem a Ukrajinou, neohrozí to mé investice? Jak se trhy chovaly v historii, když probíhaly válečné konflikty? Co s trhy udělala první nebo druhá světová válka? Není lepší nyní počkat a investovat až se situace uklidní?

S&P 500 a americké akcie. Jsou lepší než jiné regiony?

Americké akcie byly doteď výnosnější než zbytek světa. Bude tomu tak i nadále? Mám tedy kupovat ETF na SP500 nebo volit jinou strategii? Jak se dařilo americkým akciím za posledních 50 let ve srovnání s akciemi zbytku světa? Převážit nebo podvážit Evropské akcie? Dát přednost nemovitostem, kryptoměnám, zlatu, Americe, Číně nebo něčemu jinému?

Investiční správci. Kolik spravují peněz vůči České republice?

Jaké investiční správce využíváme v našich portfoliích? Kdo je největším investičním správcem na světě? Více o Blackrock a jeho využití Českou národní bankou. Jak velký investiční majetek společnosti spravují vůči hrubému domácímu produktu České republiky? Co se stane, když investiční správce zkrachuje? Dále o Amundi, BNP Paribas a Fidelity.

Investice do zlata

Je koupě fyzického zlata dobrou investicí? Kolik zlato vydělává? Jak rychle se mi investice do zlata vrátí? Mít vůbec zlato v portfoliu? Pokud ano, tak z jakého důvodu? Má smysl ETF na zlato? Riziko zlata pocházející z roku 1933. Co je to Zlatebko a je výhodné?

Investovat do bitcoinu či jiných kryptoměn?

Koupit si bitcoin, ethereum nebo jiné kryptoměny? Pomůžou mi v portfoliu? Co říká o kryptoměnách Warren Buffet či Ray Dalio? Zanikne bitcoin nebo to bude úžasná investice?