📈 Investiční blog

Novinky ze světa investic

Jsou akcie levné nebo drahé?

Podle čeho mohu poznat, zda jsou akcie levné nebo drahé? Jsou aktuálně akcie již levné a je vhodné do nich investovat? Co je to ukazatel P/E? Co je to ukazatel fair value od Morningstar? Jak zjistit férovou hodnotu akcií?

Měnová krize. Padne koruna?

Hrozí nám skutečně měnová krize, jak uvádí japonská banka Nomura? Pokud ano, jak bychom se měli zachovat? Převést prostředky do dolaru, eura nebo jiné cizí měny? Lze získat zajímavé zhodnocení na vkladech v EUR, USD apod?

Proč neinvestovat jenom do nemovitostí? Jaká je současná ztráta na nemovitostech?

Proč nemusí být nemovitosti vždy to nejlepší investicí? Víte, jakou máte na nemovitostech nyní ztrátu? Je větší, než si myslíte. Do čeho tedy investovat, aby to bylo bezpečné?

Proč akcie minulý týden vzrostly o 5,6% (technologické o 8,4%)?

Americké akcie za minulý týden vyrostly o 5,6%, technologické akcie dokonce o 8,4%. Bylo to z důvodu nižší inflace než se očekávalo?

Za jak dlouho se investice zdvojnásobí?

Pravidlo pro výpočet zdvojnásobení investice. Jak rychle se mi zdvojnásobí penzijní spoření nebo spořicí účet? Při jakém zhodnocení se mi investice zdvojnásobí přesně za 10 let? Jak investovat, aby došlo k rychlému násobení investice?

Jak dosáhnout při investování vyššího výnosu?

V této epizodě najdete způsob, jak to v současné době udělat, abyste měli možnost získat v budoucnu vyšší výnos ze svých investic. Dále se dozvíte, jak investovat, pokud se obáváte ještě dalšího poklesu.