📈 Investiční blog

Novinky ze světa investic

Investovat vůbec? Akcie propadly, dluhopisy také, obava z krize, zdražování ...

Je vůbec nyní vhodné začít investovat? Vždyť vše zdražuje, je zde obava z krize, akcie padají, dluhopisy také. Paradoxně je nyní o to zajímavější doba k investici. Proč? To se dozvíte v dnešním dílu podcastu.

Prodat nyní nemovitost a realizovat zisk?

Vyplatí se nyní prodat nemovitost? Do čeho nyní investovat? Při financování hypotékou klesá v čase výnosnost investice do nemovitostí. Proč tomu tak je?

Vydělat na investici do komodit, zlata nebo na nedostatku čipů?

Jak překonat inflaci? Je nyní zajímavé investovat do komodit? A co investice do zlata nebo vzácných kovů? Čipy budou potřeba stále více, mohu na tom zbohatnout?

Nejlepší možnost jak překonat inflaci

Jakým způsobem se nyní lidé snaží překonat inflaci? Jaký způsob překonání inflace má dlouhodobě největší šanci? Pomůže mi investice do zlata, do bitcoinu či jiných kryptoměn, investice do nemovitostí nebo akciová investice?

Proč mohou být propady investic nižší než se uvádí v médiích?

Pokud správně nastavíte svou investici, tak váš propad bude vždy nižší, než jak se o tom píše v médiích. Správná alokace a diverzifikace zásadně pomůže zvýšení bezpečnosti investice.

Nejnebezpečnější investice

Co je vůbec tou nejnebezpečnější investicí? Prověřeno na datech za posledních 100 let. Je větším rizikem kolísání nebo něco jiného? Jak dopadly akcie či peněžní trh za období 10 či 20 let? Pomůže mi spořicí účet nebo termínovaný vklad?